Pátek 22.06.2018 / Plátěná scéna
Stává se, že si šéfové zavedených kapel odběhnou od kmenových projektů spojí se a vytvoří superskupinu. V případě legendárního Čvachtavého lachtana je to přesně naopak. „Juvenilní kapela“, jejíž v podstatě všichni členové se výrazně etablovali na naší scéně (a to nejen na Plátěné) .
Přední osobnost současné avantgardní elektroniky, noise a alternativy, multiinstrumentaliska a performer Tomáš Vtípil (housle, hlas, elektronika…) vystupuje sólově i v nesčetných projektech. Spolupráce s Načevou, DG 307 i Aramem Bajakianem. Vůdčí postava „urbanfolkového“ Urbandu, autor filmové hudby, soudobé (vážné) hudby a mnoho, mnoho dalšího.
Marin Kyšperský (basa), je především frontman a tvůrčí duše kapely Květy (ověnčené nesčetnými cenami, s deseti řadovými LP  na kontě), ale i sólový písničkář a redaktor rádia Proglas.
Petr Fučík  (bicí) – mimo průběžné spolupráce s T. Vtípilem (CS-zvuk, Syntax error aj.) také ex-Furré, ex-DG 307 nové generace a Jikry. V současnosti především skvělí a originální „Pátí na světě“.
Tomáš Doležal (dechy) – dříve Furré, Budoár staré dámy, nyní Pátí na světě. 
Honza Přichystal (kytara) – v současnosti Jaglew.
S nespoutanou energií vás Lachtan přenese do pozdních devadesátých let a ukáže, jak se tenkrát v Brně „nakládalo“. Skvělý výsledek činnosti naší archeologicko-resuscitační sekce a jeden z mála letošních koncertů této de-facto neexistující kapely.
Odkazy
Sdílet