Sobota 23.06.2018 / Plátěná scéna
E (neplést s brněnskou legendou) je trio „veteránů“ Thalia Zedek (Come, Uzi, Live Skull), Jason Sanford (Neptune), a Gavin McCarthy (Karate). V roce 2016 vydali na Thrill Jockey eponymní debut, loni odehráli pár skvělých koncertů také v Česku, takže když jsme viděli, že se letos v červnu vrací do Evropy, neváhali jsme ani minutu. V květnu vychází (opět na Thrill Jockey) druhá deska Negative Work.
Muzika E je na první poslech v podstatě obyčejná a nezní ani nijak současně. Pokud se ale zaposlouchláte, otevře se vám teprve celý její rozměr: naléhavost, syrovost a vnitřní intenzita, bez jakýchkoliv exhibicí předkládáná triem muzikantů, kteří během tří dekád na scéně mají za sebou desítky turné, stovky koncertů a mnoho skvělých období střídaných pohybem v naprostých sračkách.
Na kost upřímný, řezavý vokál Thalie Zedek (z aktuálních formací Thalie je E nejhlasitější) proniká jako nůž do masa a místy připomíná šamanské zaříkávání. Ostré, nekompromisní kytary s minimem efektů, opakované struktury, intenzita stupňovaná až ke katarzi a texty, ze kterých mrazí. Velká odřená krása!
Jako by nám E chtěli říct o tíze života a zároveň o nesmírné povznášející síle hudby.
Sdílet