Pátek 22.06.2018 / Plátěná scéna
Americana mezi Apalačskými horami, Letnou a Žižkovem. Příběhové písničkářství s punkovým nápřahem. Alternativní country s porcí rockandrollu. Výpovědi zoufalýho vyděděnce, které se zachovaly jen nešťastnou náhodou. To všechno jsou the Reverends.
Původní jádro uskupení tvoří písničkář-multiinstrumentalista Fanda Holý a sanfrancisský rodák, bubeník a banjista Nick Jennings. Poté, co v roce 2011 projeli Státy (jako The Tower of Dudes), vznikli v Praze The Reverends – kapela s proměnnou sestavou, a v roce 2015 přišel albový debut „Konec cesty“. V průběhu přípravy desky se připojil „trabandita“ Jarda Svoboda a toto spojení epických písničkářů dvou generací se ukázalo jako vrcholně nosné a harmonické.
Jarda Svoboda je velká osobnost tuzemské scény od raných devadesátých let (Otcovy děti, Traband, sólová dráha, mnohé spolupráce). Král vypravěčů promlouvající srdcem. Majitel jímavého hlasu, skromný hitmaker a člověk, který znovu naučil zástupy poslouchat dlouhé písňové příběhy s poselstvím.
The Reverends letos vystoupí na Mišmaši v nejširší sestavě. Speciální devadesátiminutový set poskytne dostatečný prostor Fandovým Reverendům s Jardovým hlasem a harmoniem i písňovým výpovědím páně Svobody s doprovodem The Reverends. Pro nás určitě další splněný sen.
Odkazy
Sdílet