Intiche pochází z Abya Yalla, Wallmapu (Argentina). V mládí podnikl dlouhé putování po Jižní Americe, vydal se poznat sám sebe, kulturu svých předků i Matku Zemi a vrátil se plný spirituálních a hudebních inspirací. Později se přesunul do Evropy, konkrétně do Berlína, zamiloval si zdejší svobodu a kulturní rozmanitost města a rozhodl se zůstat, nasávat a tvořit. Spojovat elektronickou hudbu s mestizem, tradiční hudbou And a melodiemi, které v něm skrz jeho kořeny stále zaznívají. Hudba Intiche zrcadlí jeho životní pouť. Původní písně a melodie z amazonských pralesů i andských kopců (mapuche, guaranie, amazonica), zvuky džungle, hor, a moří Jižní, Střední a Severní Ameriky se proplétají mezi nám známými elektronickými rytmy.
Ve významu slova Intiche se setkávají dvě původní jihoamerické kultury: INTI znamená v kečuánštině a ajmarštině „Slunce“, CHE v jazyce Mapundungun „Lidé“, dohromady tedy „Lidé Slunce“.
„Je to mohutný proud pozitivní energie, vzkaz naší ochránkyni Matce Zemi. Vědomí se rozšiřuje a v nás se znovu otevírá prostor a respekt pro Pachamamu (Matku Zemi) i ztracený respekt k nám samotným, bez potřeby ničit Přírodu a tím i sama sebe.“

 

 

 

Odkazy

webové stránky   Bandcamp

 

Sdílet

 

Zobrazit celý program →