Pátek 22.06.2018 / Plátěná scéna
Kapela v Brně usazeného novozélanďana Rhyse Braddocka.
MB charakterizuje silný písňový materiál, syrový a dravý, ale místy až překvapivě učesaný ve světle strhujících koncertů. Skladby vzniklé v nekonečné půlnoci a kroužící mezi post-rockovou improvizací a hlučným krautrockem. Douhé otevřené akordy, zapamatovatelné figury, Rhysův příjemný, trochu nosový hlas, smyčkovité groovy, strhující tepot a dokonalé fungování kapely jako celku.
Název Metronome Blues se původně objevil coby titul Rhysova sólového projektu nahrávaného během pobytu v Austrálii, Japonsku, na Novém Zélandu a v Anglii a navazujícího na působení v noisrockovém duu Gerda Blank. Stalo se a z projektu celkem rychle vyrostla regulerní kapela (Honza Čapek – basa, Lukáš Baumann – bicí).
Témata ilustrují samy názvy skladeb (War crimes, Lonely sun, Unlving, The wireless enemy, Shake hands, Permafrost) i alb (debutové Metronome Blues 2015, SIDES 2016, letošní Vicious circle). Tak trochu vzpoura proti stroji, všepohlcujícím technologiím i varování před vyprazdňováním životů, vztahů a duchovních stránek společnosti uvízlé v sestupné spirále.
Na hlučný závěr plátěného pátku jako stvořené.
Odkazy
Sdílet