Sobota 23.06.2018 / Plátěná scéna
Dekadentní dandyové pražské scény – kultovní Rány těla – jsou zpět. Hlučně a na plné pecky! Ryčný kytarový zvuk s našlapaným spodkem, hlukové stěny, ostré kytarové vazby, delay, zkreslení a nad vším mocně působící, znuděný i naléhavě temný hlas. Ze všech našich partiček jejichž muzika se rozmazaně vznáší v drogovém oparu, jsou první mezi všemi a nebýt Einstürzende Neubauten, Sonic Youth a hlavně Narozeninové party pana Cavea, zněly by Rány asi o dost jinak. Když zavřete oči, můžete slyšet australsko-berlínské blues, industriál, country, rockabilly, psychedelic disco, a vlastně cokoli si vyhalucinujete.
Hrát začali v roce 1987. Koncem osmdesátek se slaly součástí tzv. Strahovské scény spojené s legendární pražskou sedmičkou.
V devadesátých letech často koncertovali s nezapomenutelnými Once Upon a Time Australana Bruna Adamse. Hrávali i v zahraničí – což tehdy neznělo zdaleka tak samozřejmě jako dnes. Postupně se stali tím, co vlastně nikdy neplánovali: slavnou kapelou. Předskakovali prvnímu pražskému koncertu Boba Dylana a nedávno odehráli společný koncert s královnou newyorské postpunkové scény Lydií Lunch.

Všichni členové působí i v dalších kapelách (Kill the Dandies!, Green Monster, Načeva, ex Moimir Papalescu and the Nihilists…). Po téměř třiceti letech existence ohlašují na léto tohoto roku vydání druhého (!) alba (první 1996 „Polyester“) a znovu koncertují v (téměř) původní sestavě. Hank J. Manchini, David Kabzan, Jakub ‚Pegáč‘ Pelnář a Vratislav Placheta. Poslední kapela na Plátěné…
Odkazy
Sdílet