Pátek 22.06.2018 / Plátěná scéna
Superkapela velikosti orchestru sestavená z osobností napříč kulturním prostorem? Bolestínské, melancholické a depresivní zvíře, opulentně větrající tvůrčí neurózy, pohlcující citlivé, pozorné a stejně neurotizované posluchače? Semknutý projekt skvělé konceptuální desky z mnoha přesahy? Stigmata doby precizně vyvedená jako vnitřní tetování výjimečnými tvůrci? Tak trochu všechno z toho a víc…
Podzimní orchestr pod vedením Jakuba Königa alias Kittchena. Koncentrovaná melancholie, smutek i naděje.
Na podzim 2013 Kitchen cestou k Bubenečské nádražce pobliž viaduktu zahlédl podivné Zvíře. Nečekaná úzkost: „Úplně mě pokroutila, nahrbila, něco se vevnitř pohnulo, převalilo. Něco černýho, těžkýho, temná hmota duše,“ Cestou k něčemu transcendentnímu a magickému, potkáte i démony. Zvíře nějakou dobu rostlo a sílilo, až loni Kitchen zaplnil studio armádou elitních „krotitelů“ v enormním množství … a to Zvíře vyběhlo do světa.
Patnáctičlenný ansábl tvoří kromě Kittchena Aid Kid, Marie Kieslowski nebo členové Calm Season, Jablkoně, Umakartu, Post-hudby a dalších. Lze to vůbec přenést na podium? Některé nápady vypadají tak nemožně, že je prostě musíte uskutečnit.
Černou, vezměte to černou!
Odkazy
Sdílet